Víťazne na Spartan Race v Jasnej

• Vytvoril: stefan.surgan
  • Dátum: 25.01.2015 03:53:23

Víťazne v Jasnej na Spartan Race

Členovia výberov Slovenska v orientačných športoch, sa dnes v rámci zimnej prípravy zúčastnili pretekov „Spartan Race“ v disciplíne „Sprint“, so štartom a cieľom v areáli zimného strediska Jasná.

Na trati dlhej  približne sedem kilometrov,  so značným prevýšením, keď najvyšśím bodom trate bola Luková v nadmorskej výške 1670 metrov, museli pretekári zdolať viac ako 15 prekážok rôznej obtiažnosti.
Naši pretekári štartujúci v tíme pod názvom “Power of Orienteering“ v kategórii tímov jasne zvíťazili. Tím štartoval v zložení Jana Macinská, Marian Dávidík, Michal Krajčík, Štefan Šurgan a Dávid Franko. Do hodnotenia sa započítavali časy najlepších štyroch pretekárov každého tímu.
V jednotlivcoch, v kategóriiách “Elite” mužov a žien, sa najviac darilo Marianovi Dávidíkovi a Jane Macinskej. Obaja skončili zhodne na druhom mieste.