Freeway

MS Švajčiarsko 2023 Dlhá trať

• Vytvoril: Marián Dávidík
  • Dátum: 13.07.2023 18:04:11

Dnes bola na majstrovstách sveta v orientačnom behu vo Švajčiarskom Flims Laax na programe kraľovská disciplína-dlhá trať. Srdce slovenského fanúšika dnes plesalo, pretože slovenská reprezentantka Tereza Šmelíková predviedla životný výkon, výkon hodný šampiónky a vybojovala fantastické 17. miesto na extrémne náročnej trati vo Švajčiarskych Alpách. Tereza už od úvodu predvádzala skvelý orienťák, takmer nerobila chyby a robila správne rozhodnutia na dlhých postupoch. Zvíťazila domáca Simona Aebersold pred švédkou Tove Alexandersson, bronz vybojovala nórka Andrine Benjaminsen. V mužskej kategórii sa našim chlapcom nedarilo možno ako chceli, ale v tvrdej konkurencii sa nestratili. Jakub Chupek obsadil 47. miesto, Adam Jonáš 52. miesto. Zvíťazil nór-obhajca titulu- Kasper Harlem Fosser pred domácim favoritom Matthiasom Kyburzom a Ollim Ojanahom z Fínska. Pozajtra je na programe stredná trať. Do finále sa prebojovali dvaja naši reprezentanti. Daniel Pompura štartuje v čase 12:34, Tereza Šmelíková v čase 11:45. Držme našim silno palce!
Na foto Tereza Šmelíková v cieli v kresle líderky.