runner
  • banner4
  • banner1
  • banner2
  • banner3

Novinky

  • Vytvoril: szos
  • Dátum: 28.06.2015 22:10:44
  • Komentáre

Majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu (Cluj-Napoca, Rumunsko, 25. - 28.6.2015):

VÝSLEDKY ŠPRINT

         

                     

M-16  1.  Nicola Muller SUI,  2.  Jonas Fencl CZE, 3. Pierre Erbland FRA, ..... 22. Jakub Dekrét, 51. Feder Medard, 64.  Andrej Dubovsky, 74. Matej Cidorík SVK, 

M-18  1.  Olli Ojanaho FIN, 2.  Florian Attinger SUUI, 3  Isac von Krusenstierna SWE, ... 89. Stanislav Franko SVK,

W-16  1.  Tereza Janosikova CZE,  2. Irina Lazareva RUS, 3.  Elena Pezzati SUI, ... 28. Tereza Šmeliková, 77. Magdalena Hrabošová, 78. Tereza Miklušová, 92. Miriam Cidoriková  SVK,

W-18 1. Valerie Aebischer SIU,  2. Noora Koskinen FIN,  3. Tove Ronnback SWE, ... 48. Andrea Papugová, 74. Antónia Šofranková, 87. Lucia Matejičková,  91. Martina Šelingová SVK.

Čítať ďalej

  • Vytvoril: szos
  • Dátum: 28.06.2015 10:44:46
  • Komentáre

Oficiálne výsledky z WTOC 2015 v Chorvatsku.

Kategória PreO OPEN 

1.

Michele Cera

Taliansko

2.

Antti Rusanen

Finsko

3.

Martin Jullum

Nórsko

16.

Dušan Furucz

Slovensko

34.

Ján Furucz

Slovensko

Kategória PreO PARA

   

 

1.

Vladislav Vovk

Ukrajina

 

2.

Ivica Bertol

Chorvátsko

 

3.

Søren Saxtorph

Dánsko

 

31.

Silvia Petruchová

Slovensko

Čítať ďalej

  • Vytvoril: szos
  • Dátum: 27.06.2015 17:59:38
  • Komentáre

Majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu (Cluj-Napoca, Rumunsko, 25. - 28.6.2015):

VÝSLEDKY ŠTAFIET

       EYOC 2015  

                     

   

M-16  1. Francúzsko (Guilhem Haberkorn, Pierre Erbland, Guilhem Elias)

2. Rakúsko (Clemens Wolfram, Georg Groll, Jannis Bonek)

3. Estonsko (Karel-Sander Kljuzin, Andres Room, Kaarel Vesilind)

21. Slovensko (Jakub Dekrét, Feder Medard, Andrej Dubovsky)

M-18  1.  Švédsko  (Jesper Svensk, Anton Forsberg, Isac von Krusenstierna)

2.  Švajčiarsko  (Florian Attinger,  Andrin Grundler, Pascal Buchs)

3.  Finsko  (Eero Heinonen, Topi Syrjalainen, Olli Ojanaho)

W-16  1.  Česka republika (Barbora Chaloupska, Sarka Ruckerova, Tereza Janosikova)

2.  Dánsko  (Agnes Norgard Kracht, Annika Gautschi Simonsen,  Ida Obro)

3.  Maďarsko (Reka Dalida Pataki, Dora Csilla Gardonyi,  Hanga Szuromi)

12.  Slovensko (Tereza Smelikova, Magdalena Hrabosova, Tereza Miklusova)

W-18 1. Česka republika  (Klara Novotna, Barbora Vyhnalkova, Tereza Cechova)

2.  Nórsko  (Dorte Narum, Malin Sandstad,  Ingrid Lundanes)

3. Fínsko  (Emilia Stahlberg, Veera Klemettinen, Amy Nymalm)

19. Slovensko (Andrea Papugova, Antonia Sofrankova, Lucia Matejickova)

Čítať ďalej

  • Vytvoril: szos
  • Dátum: 26.06.2015 19:55:12
  • Komentáre

Historicky prvú striebornú medailu vybojoval pre Slovensko Ján Furucz na  Majstrovstvách sveta v presnej orientácii   

Disciplína: TempO

1.

Antti Rusanen

Finsko 

2.

Ján Furucz

Slovensko

3.

Sondre Ruud Bråten

Nórsko

24.

Dušan Furucz

Slovensko

Čítať ďalej

  • Vytvoril: szos
  • Dátum: 26.06.2015 19:18:37
  • Komentáre

Majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu (Cluj-Napoca, Rumunsko, 25. - 28.6.2015): OFICIÁLNE VÝSLEDKY 

Z našich pretekárov sa na dlhej trati najlepšie darilo Tereze Šmelíkovej, ktorá sa umiestnila na peknom 9. mieste:

 

                 EYOC 2015                                      

W-16 1. Tereza Janošíková Česká republika, 2. Jasmina Gassner Rakúsko, 3.Andreya Dyaksova Bulharsko, ... 9. Tereza Šmelíková, 42.  Magdalena Hrabosova, 60. Tereza Miklusova, 83 Miriam Cidorikova Slovensko

M-16 1. Guilhem Elias Francúzsko, 2. Chamuel Zbinden Švajčiarsko, 3. Pierre Erbland Francúzsko , ... , 21. Jakub Dekrét, 35.  Feder Medard, 55.  Andrej Dubovsky,  dnf. Matej Cidorík Slovensko.

W-18 1. Amanda Berggren Švédsko, 2. Amy Nymalm Finsko, 3. Hanna Hugosson Švédsko, ... 42.  Andrea Papugova, 76.  Lucia Matejickova, 83.  Martina Selingova, mp. Antonia Sofrankova Slovensko

M-18 1. Olli Ojanaho Finsko, 2. Hakon Raadal Bjorlo Norsko, 3. Rafael Dobnik Rakúsko, ... mp Stanislav Franko  Slovensko. 

Čítať ďalej

  • Vytvoril: M. Mazúr
  • Dátum: 25.06.2015 09:17:08
  • Komentáre

Veľmi pekné predbežné výsledky malej slovenskej výpravy z WTOC 2015 v Chorvatsku.

Kategória PreO OPEN 1. deň

1.

Michele Cera

Italy

2.

Antti Rusanen

Finland 

3.

Dušan Furucz

Slovakia

26.

Ján Furucz

Slovakia

Kategória PreO PARA 1. deň

1.

Søren Saxtorph

Denmark

2.

Ivica Bertol        

Croatia 

3.

Pavel Shmatov  

Russian Federation  

37.

Silvia Petruchová  

Slovakia

Čítať ďalej

  • Vytvoril: igor.patras
  • Dátum: 21.06.2015 21:09:01
  • Komentáre

EYOC 2015, Cluj, Rumunsko, 25.-28.6.2015

Už o pár dní náš dorastenecký výber naberie smer Cluj Napoca, Rumunsko, kde v termíne 25.-28.6. sa bude snažiť získať čo najlepšie umiestnenia v šprinte, na dlhej trati a v štafetách.

Výber absolvoval priamo v dejisku EYOC posledný prípravný kemp 3 týžndne pred podujatím. Toto sústredenie nám vytvorilo presný obraz terénov, kde sa bude behať a tiež spravilo výborný "team spirit". Absolvovali sme viacero mapových tréningov v priestoroch, ktoré priamo susedia s pretekovým terénom.

Z výberu nám vypadol tento rok Jakub Chupek pre dlhodobé zdravotné problémy a na poslednú chvíľu aj náš najlepší starši dorastenec Dušan Sláma, kvôli vážnym zdravotným tažkostiam. V Dušanovom prípade je to horšie hlavne v tom, že nám to znemožní postaviť kvalitnú M18 štafetu. Zdravie je však dôležitejšie a preto dúfam, že Dušanovi prestávka prospeje a dolieči sa. Nedostatok pretekárov v staršom doraste mi neumožnil nominovať náhradníka a preto ide na EYOC len 1 pretekár v M18.

Som rád, že v mladšom doraste a staršom doraste dievčat je situácia lepšia a mohli sme obsadiť plný počet na základe splnenia nominačných kritérií.

Zloženie družstva:

Tréneri: Igor Patráš, Ondrej Piják, Stanislav Franko st./doprava/

W16: Tereza Šmelíková, Magdaléna Hrabošová, Tereza Miklušová, Miriam Cidoríková

M16: Jakub Dekrét, Medard Féder, Andrej Dubovský, Matej Cidorík

W18: Andrea Papugová, Antónia Šofranková, Lucia Matejíčková, Martina Šelingová

M18: Stanislav Franko

Celé družstvo odchádza už v stredu 24.6. v skorých ranných hodinách tak, aby sme sthihli ešte 2 adaptačné tréningy priamo v dejisku.

Na záver chcem poďakovať všetkým, ktorí pomohli dorastu tento rok v príprave či už doma v kluboch alebo priamo na sústredeniach.

Spravíme všetko pre čo najlepšie výsledky.

DRŽTE NÁM PALCE ! :)

Igor Patráš, vedúci výpravy

 

Čítať ďalej

  • Vytvoril: sekcia Presnej orientácie
  • Dátum: 18.06.2015 21:22:16
  • Komentáre

Naša malá reprezentačná výprava odchádza v sobotu ráno do diania majstrovstiev sveta, ktorým je Chorvátsko, konkrétne hlavné mesto Záhreb a okolie. Účasť si na základe nominačných kritérií vybojovali: Silvia Petruchová v kategórii Para a bratia Dušan a Ján Furuczoví v kategórii Open. Všetci sú členmi klubu TJ Slávia Farmaceut Bratislava. Čaká nás veľmi náročný program: 20.6. Sobota – prípravné preteky v disciplíne TempO, 21.6. Nedeľa – prípravné preteky, ktoré sú zároveň európskym pohárom v disciplíne PreO, 22.6. Pondelok – prípravné preteky, ktoré sú zároveň európskym pohárom v disciplíne PreO, 23.6. Utorok – model a slávnostné otvorenie MS, 24.6. Streda – 1. deň v disciplíne PreO, 25.6. Štvrtok – kvalifikácia v disciplíne TempO (postupuje spolu 36 pretekárov z dvoch skupín), 26.6. piatok – finále v disciplíne TempO, 27.6. sobota – 2. deň v disciplíne PreO, ktorý je zároveň aj súťažou družstiev, ktorá sa koná posledný krát, 28.6. nedeľa – prípravné preteky v štafetách, ktoré nahradia budúci rok súťaž družstiev.

Čítať ďalej