Freeway

MS Švajčiarsko 2023

• Vytvoril: Marián Dávidík
  • Dátum: 12.07.2023 19:47:26

Máme za sebou prvý deň Majstrovstiev sveta v orientačnom behu (MS) vo Švajčiarskom Flims Laax. Vo veľmi náročnej kvalifikácii na strednej trati, technicky aj fyzicky, sa naši reprezentanti nestratili. Do sobotňajšieho finále postúpila po vynikajúcom výkone z ôsmeho miesta z prvého rozbehu Tereza Šmelíková. Zvíťazila Hanna Lundberg zo Švédska. Naši muži sa bohužiaľ v rozbehoch do prvej pätnástky nezmestili. Jakub Chupek obsadil 30. miesto časom 39:45 v prvom rozbehu, kde zvíťazil Joey Hadorn zo Švajčiarska. Adam Jonáš obsadil v druhom rozbehu 23. miesto časom 37:02. Zvíťazil Albin Ridefelt zo Švédska. Daniel Pompura  bežiaci v treťom rozbehu obsadil 21. miesto časom 35:39. V tomto rozbehu zvíťazil obhajca titulu Matthias Kyburz zo Švajčiarska. V sobotňajšom finále na strednej trati sa z našich reprezentantov predstaví dvojica našich najlepších z kvalifikácie Tereza Šmelíková a Daniel Pompura. Zajtra je na programe majstrovstiev sveta dlhá trať kde sa predstaví trojica Adam Jonáš, Jakub Chupek a Tereza Šmelíková. Adam Jonáš vybehne na trať v čase 12:07, Jakub Chupek 12:25 a Tereza Šmelíková v čase 10:44. Všetky informácie vrátane online výsledkov a GPS trackingu nájdete na oficiálnej stránke MS: https://woc2023.app/live
Foto-mapa LONG finále: Crap Sogn Gion-Curnius-Plaun