Freeway

MS Švajčiarsko 2023

• Vytvoril: Marián Dávidík
  • Dátum: 16.07.2023 08:24:11

Včera absolvovali naši reprezentanti poslednú individuálnu disciplínu na majstrovstvách sveta v orientačnom behu (MS) vo Švajčiarskom Flims Laax. Opäť si fantasticky počínala Tereza Šmelíková ktorá obsadila skvelé 21. miesto. Zvíťazila švédka Tove Alexandersson pred domácou švajčiarkou, naturalizovanou ruskou, Natáliou Gemperle a Hannou Lundberg zo Švédska. V mužskej kategórii zvíťazil domáci super favorit, švajčiar Matthias Kyburz pred kolegom z reprezentácie Joeym Hadornom a prekvapením včerajšieho finále rakúšanom Jannisom Bonekom. Daniel Pompura obsadil v silnej konkurencii 43. miesto. Dnes v posledný deň šampionátu sú na programe štafety. Naši chlapci sa predstavia v zložení Daniel Pompura, Adam Jonáš a Jakub Chupek. Štart prvých úsekov je naplánovaný na 12:20.