Novinky

• Vytvoril: M. Mazúr
  • Dátum: 27.04.2017 22:11:01
  • Komentáre

Jedna zlatá a dve bronzové medaily, to je ďalší vynikajúci výsledok mladých orientačných bežcov na Medzinárodných školských majstrovstvách ISF 2017 v Palerme.

Na krátkej trati si zlatú medailu v kategórii M1 národných tímov vybojoval Jakub Chupek, bronz získal  Jakub Dekrét. Ďalšiu bronzovú medailu získala  v kategórii W2 národných tímov Ľubka Weissová.

Do prvej desiatky v kategórii W1 národných tímov sa dostala Terezka Šmelíková, ktorá sa umiestnila na peknm  6. mieste.

Srdečne gratulujeme. NEOFICIÁLNE VÝSLEDKY.

Čítať ďalej

• Vytvoril: J. Pollák
  • Dátum: 27.04.2017 21:53:13
  • Komentáre

WMOC 2020, návšteva komisára IOF

Zatiaľ čo sa na opačnej strane zemegule na Novom Zélande urputne bojuje o tituly a medaile na veteránskych MS 2017, v Európe sa uskutočňujú aktivity spojené s pridelením organizácie tohto podujatia pre rok 2020 (WMOC 2020).

V súvislosti s posúdením kandidatúry Slovenska sa v uplynulých dňoch uskutočnila návšteva Košíc p. Áronom  Lessom, zástupcom Medzinárodnej federácie orientačného behu IOF . Podobná návšteva sa uskutočňuje aj u našich protikandidátov – ITA a GBR. O organizátorovi WMOC bude rozhodnuté začiatkom júla počas zasadnutia predsedníctva IOF v Estónsku.

Počas návštevy Á. Lessa boli vykonané prehliadky terénov použitých v prípade úspešnej kandidatúry, ďalej cieľových arén, centra pretekov a ubytovania. Taktiež bola predstavená štruktúra organizačného výboru a boli zodpovedané viaceré otázky týkajúce sa organizačného zabezpečenia. Uskutočnil sa taktiež krátky brífing s novinármi https://youtu.be/W2_Y2gSXWzQ