runner cyclist skio
minedu
Inov-8
nsc
moscompass
monarex
trimtex
NLC
Nadacia SPP
Aone
Metrostav
BSK

Ohliadnutie za ME v MTBO

  • Vytvoril: Katarína Papugová
  • Dátum: 13.06.2019 14:03:24

Začiatkom júna si naši reprezentanti v orientačnej cyklistike zmerali svoje sily s európskou špičkou na Majstrovstvách Európy u našich poľských susedov. 

 

Celkové zhodnotenie pretekov: Po organizačnej stránke boli preteky veľmi dobre zvládnuté. Organizátori vybrali mapovo veľmi zaujímavé terény, mapy boli kvalitne spracované, tlač bola kvalitná, klasifikácia ciest sedela. 

 

Šprint: Jednalo sa o typický mestský šprint. Kľúčom k úspechu bola plynulá jazda a presné a rýchle čítanie mapy. Ako to pri šprinte býva, aj vďaka malým zaváhaniam môže pretekár stratiť drahocenné sekundy, ktoré ho delia od lepšieho umiestnenia. To sa stalo aj Matejovi Mullerovi, ktorý párkrát zvolil nie úplne ideálne postupy a v kombinácii s menšími zaváhaniami mu to vyšlo na druhú dvadsiatku. 

Výsledky:

M21E:   1. Lauri Malsroos, 2. Kryštof Bogár, 3. Valeriy Gluhov (Matej Muller 38.miesto, + 2.47)

W21E:   1. Veronika Kubinová, 2. Camilla Sogaard, 3. Nadia Larsson (Natália Tyszová, 18. miesto + 3.39)

 

Mass štart: Terén Mass štartu bol na niektorých úsekoch poznačený vyčínanín divokých prasiat a dažďom, čím sa stalo z niektorých ciest oranisko a časť lesa nebola veľmi dobre prejazdná. Terén bol mapovo náročný, staviteľ tratí vo veľkej miere využíval malé bodkované cestičky, čo v tomto prípade nebola vždy šťastná voľba. Zo štartu mali všetci pretekári, ako muži, tak aj ženy, spoločnú prvú kontrolu, po ktorej sa balík rozdelil a nasledovali 2 motýliky. Po absolvovaní všetkých fárst sa pretekári opäť ocitli na spoločnej uzlovej kontrole a od nej už mali trať všetci pretekári rovnakú. 

Výsledky:

M21E:  1. Anton Foliforov, 2. Kare Kaskinen, 3. Angel Garcia (Matej Muller 35.miesto, + 6.46) 

W21E:  1. Camilla Sogaard, 2. Clare Dallimore, 3. Ingrid Stengard (Natália Tyszová 17. miesto, + 9.35)

 

Zhodnotenie reprezentantov

 

Natália: Na šprinte som podala štandardný výkon, stratila som hlavne na nevýhodných voľbách postupov. V Mass štarte som štartovala z poslednej lajny, takže pri postupe na prvú kontrolu sa toho veľa vymyslieť nedalo a iba som sa viezla v závere balíka. Z uzlovej prvej kontroly sme absolvovali motýliky, ktoré som išla mapovo viac-menej bez chyby. Spoločný úsek z uzlovej kontroly do cieľa som išla v skupine asi 4 - 5 žien. Pri postupe na 17. a 18. kontrolu sa balík rozdelil na rôzne voľby. V postupe na 18. kontrolu som zvolila dosť hlúpy záver a všetky ženy mi ušli. Napriek tejto chybe v závere hodnotím 17. miesto ako príjemné prekvapenie, keďže takéto kontaktné preteky neobľubujem. Terén Mass štartu s množstvom bodkovaných cestičiek bol veľmi dobre zmapovaný.

 

Matej: Z organizačnej stránky to boli na Poľsko veľmi dobre zvládnuté preteky. Bol som milo prekvapený. Terény, ktoré organizátori vybrali boli orientačne náročné a dobre zmapované. Bohužiaľ som sa nestretol s formou, lebo som dva dni pred ME obhajoval diplomovú prácu a predtým som riešil štátnice. Na šprintovej trati sa dá urobiť dobrý výsledok aj keď človek nie je v top forme, no bohužiaľ som spravil aj mapové chyby, a tak som skončil na 38. mieste,  z čoho ale nie som sklamaný. Na Mass štarte sa forma už prejavila omnoho viac. Od začiatku sa šlo veľmi tvrdé tempo, preto som si radšej vystúpil z balíka a šiel som si na čo som mal a podal som, myslím, slušný mapový výkon. Ostatní chybovali, čo ma posunulo na 35. miesto.

 

           

comments powered by Disqus