runner cyclist skio
minedu
Inov-8
nsc
moscompass
monarex
atex
NLC
Nadacia SPP
Aone
Metrostav
BSK

WMTBO 2019, Middle + Long

  • Vytvoril: Katarína Papugová
  • Dátum: 01.08.2019 21:43:43

Prvé lesné disciplíny na Majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike máme za sebou. Organizátori si zase pripravili technicky náročné trate (na middli bola mierka mapy 1:7500, čo je dosť netypické). Našim reprezentantom sa v nich nedarilo tak, ako sa očakávalo.

Natália mala middle rozbehnutý veľmi dobre, nezvládla ale technickú pasáž s motýlikom a vynechala v ňom dve kontroly. Štefana zase postretli technické problémy a do cieľa dorazil s požičaným predným kolesom od japonského reprezentanta. Matej si zas vybral svoju dávku smoly počas longu, kedy zrazu dostal krízu a do cieľa sa ledva dobicykloval. Najlepším výsledkom bolo 34.miesto Mateja na middli a Natáliino 20. miesto na longu. 

 

Výsledky:

Middle

M21E - 1. Vojtech Ludvik (CZE), 2. Anton Foliforov (RUS), 3. Grigory Medvedev (RUS), 34. Matej Muller (+9:20), 65. Štefan Šurgan (+36:55)

W21E - 1.Emily Benham Kvåle (GB), 2. Veronika Kubínová (CZE), 3. Camilla Soegaard (DEN), Natália Tyszová DISK

Long

M21E - 1. Ruslan Gritsan (RUS), Baptiste Fuchs (FRA), Anton Foliforov (RUS), 53. Matej Muller (+26:44), 58. Štefan Šurgan (+28:04)

W21E - 1. Emily Benham Kvåle (GB),  Veronika Kubínová (CZE), 3. Gabriele Andrasiuniene (LVA), Natália Tyszová (+16:38)

 

Zhodnotenie reprezentantov

Natália: 

Middle: Vedeli sme, ze middle bude orientačne veľmi náročný. Rozhodla som sa ísť radšej pomalšie a na istotu, aby som niekde neuletela. To sa mi aj darilo na kontrolách, ktoré som navštívila. Nezvládla som však absolvovať všetky kontroly v poradí a vynechala som jednu časť motýlika.

Long: Trať dlhá ideálnymi postupmi 41 km, ktoré nikdy netrafím, vo mne vzbudzovala pri spomienke na dlhú trať z MS v Estónsku v podobne rovinatom teréne veľký rešpekt. Bola som uzrozumená s tým, že na trati strávim dve a pol hodiny. Išlo sa mi od začiatku dobre a v princípe až do ciela som išla dôstojným tempom. Na 20. kontrolu som sa trochu zamotala, ale celkovo to hodnotim ako môj doteraz najlepší výkon na dlhej trati na vrcholnom podujatí.

 

Matej: 

Middle: Fyzicky som sa konečne cítili dobre, nohy poslúchali, nastupoval som si do všetkých kratších kopčekov. Mapa bola netradične 1:7500 a nie 1:10000. Mierku som pochopil hneď na štarte. Nachádzala sa tam neskutočne hustá spleť ciest. Dlho mi trvalo sa do toho dostať. nakoniec som zvolil taktiku zastaviť na kontrole, naštudovať a potom ísť naplno na ďalšiu, kde som znovu zastavil. Chybám som sa aj napriek tomu nevyhol. Skončil som na 34. mieste s čím som čiastočne spokojný, ale mapa mi moc nesadla a myslím, že mám na viac.

Long: Spočiatku sa mi šlo veľmi dobre, fyzicky som vládal a aj mapovo som to mal pod kontrolou. Zrazu ale prišiel zlom a úplne ma vyplo. Ledva som dobicykloval do cieľa. Po mapovej stránke som veľa chýb nenarobil, na kontrole č.3 som zvolil cestičku, ktorá sa nenapájala, bolo to zle viditeľné, tak som sa musel vracať. Okrem toho som sa ešte zamotal na kontrole č.12.

 

Štefan:  

Middle: Podávam výkony, na aké mám. V takto náročnom mapovom teréne veľa strácam rovnako fyzicky, tak aj s mapou. Dnes ma bohuziaľ ešte odstavili aj technické problémy. Dostal som defekt na prednom kolese, ktorý sa mi nepodarilo dať dohromady. Keď už som sa rozhodol to vzdať a vyraziť smer cieľ pešibusom, stretol som Hatoriho, ktorého bicykel bol tiež KO. Ten mi požičal predné koleso a preteky som síce dokončil hlboko v poli porazených, ale aspoň dokončil. V cieli som zistil že mám prerezaný aj zadný plášť.

 

Zajtra je na programe posledná individuálna disciplína - Mass štart. Štart mužskej elity je na programe o 9.30, ženy sa postavia na štartovú čiaru o 9.35.

       

 

comments powered by Disqus