MSR v PreO + verejné preteky v PreO šprinte
MSR v PreO + verejné preteky v PreO šprinte (Budimír, 15.8.2023): PROPOZÍCIE

MS Švajčiarsko 2023
  • Vytvoril: Marián Dávidík
  • Dátum: 16.07.2023 08:24:11
  • Komentáre

Včera absolvovali naši reprezentanti poslednú individuálnu disciplínu na majstrovstvách sveta v orientačnom behu (MS) vo Švajčiarskom Flims Laax. Opäť si fantasticky počínala Tereza Šmelíková ktorá obsadila skvelé 21. miesto. Zvíťazila švédka Tove Alexandersson pred domácou švajčiarkou, naturalizovanou ruskou, Natáliou Gemperle a Hannou Lundberg zo Švédska. V mužskej kategórii zvíťazil domáci super favorit, švajčiar Matthias Kyburz pred kolegom z reprezentácie Joeym Hadornom a prekvapením včerajšieho finále rakúšanom Jannisom Bonekom. Daniel Pompura obsadil v silnej konkurencii 43. miesto. Dnes v posledný deň šampionátu sú na programe štafety. Naši chlapci sa predstavia v zložení Daniel Pompura, Adam Jonáš a Jakub Chupek. Štart prvých úsekov je naplánovaný na 12:20.

Čítať ďalej

MS Švajčiarsko 2023 Dlhá trať
  • Dátum: 13.07.2023 18:04:11
  • Komentáre

Dnes bola na majstrovstách sveta v orientačnom behu vo Švajčiarskom Flims Laax na programe kraľovská disciplína-dlhá trať. Srdce slovenského fanúšika dnes plesalo, pretože slovenská reprezentantka Tereza Šmelíková predviedla životný výkon, výkon hodný šampiónky a vybojovala fantastické 17. miesto na extrémne náročnej trati vo Švajčiarskych Alpách. Tereza už od úvodu predvádzala skvelý orienťák, takmer nerobila chyby a robila správne rozhodnutia na dlhých postupoch. Zvíťazila domáca Simona Aebersold pred švédkou Tove Alexandersson, bronz vybojovala nórka Andrine Benjaminsen. V mužskej kategórii sa našim chlapcom nedarilo možno ako chceli, ale v tvrdej konkurencii sa nestratili. Jakub Chupek obsadil 47. miesto, Adam Jonáš 52. miesto. Zvíťazil nór-obhajca titulu- Kasper Harlem Fosser pred domácim favoritom Matthiasom Kyburzom a Ollim Ojanahom z Fínska. Pozajtra je na programe stredná trať. Do finále sa prebojovali dvaja naši reprezentanti. Daniel Pompura štartuje v čase 12:34, Tereza Šmelíková v čase 11:45. Držme našim silno palce!
Na foto Tereza Šmelíková v cieli v kresle líderky.

Čítať ďalej

• Dátum: 12.07.2023 19:47:26
  • Komentáre

Máme za sebou prvý deň Majstrovstiev sveta v orientačnom behu (MS) vo Švajčiarskom Flims Laax. Vo veľmi náročnej kvalifikácii na strednej trati, technicky aj fyzicky, sa naši reprezentanti nestratili. Do sobotňajšieho finále postúpila po vynikajúcom výkone z ôsmeho miesta z prvého rozbehu Tereza Šmelíková. Zvíťazila Hanna Lundberg zo Švédska. Naši muži sa bohužiaľ v rozbehoch do prvej pätnástky nezmestili. Jakub Chupek obsadil 30. miesto časom 39:45 v prvom rozbehu, kde zvíťazil Joey Hadorn zo Švajčiarska. Adam Jonáš obsadil v druhom rozbehu 23. miesto časom 37:02. Zvíťazil Albin Ridefelt zo Švédska. Daniel Pompura  bežiaci v treťom rozbehu obsadil 21. miesto časom 35:39. V tomto rozbehu zvíťazil obhajca titulu Matthias Kyburz zo Švajčiarska. V sobotňajšom finále na strednej trati sa z našich reprezentantov predstaví dvojica našich najlepších z kvalifikácie Tereza Šmelíková a Daniel Pompura. Zajtra je na programe majstrovstiev sveta dlhá trať kde sa predstaví trojica Adam Jonáš, Jakub Chupek a Tereza Šmelíková. Adam Jonáš vybehne na trať v čase 12:07, Jakub Chupek 12:25 a Tereza Šmelíková v čase 10:44. Všetky informácie vrátane online výsledkov a GPS trackingu nájdete na oficiálnej stránke MS: https://woc2023.app/live
Foto-mapa LONG finále: Crap Sogn Gion-Curnius-Plaun