runner cyclist skio
Inov-8
nsc
moscompass
monarex
atex
NLC
Nadacia SPP
Aone
Metrostav
BSK

Pohybom si ma nájdi

Pohybom si ma nájdi  

Inštrukcie

Orientačná cyklistika je športom pre každú vekovú kategóriu a do každého počasia. Jedná sa síce o individuálny šport, ale na rekreačnej úrovni sa mu môžu venovať spolu celé rodiny spolu. Klub orientačného behu a cyklistiky ŠK VAZKA Bratislava Vás pozýva vyskúšať si zábavnú pohybová aktivitu v prírode v okolí Bratislavy s názvom „Pohybom si ma nájdi“.

Táto pohybová aktivita je zameraná na pohyb v otvorenej prírode na bicykli s prvkami orientácie a je určená pre všetky vekové kategórie a skupiny, ktorí majú radi dobrodružstvo, zábavu a aktívny pohyb (aktivitu môžete absolvovať aj chôdzou alebo behom).

 

O čo ide?

• cieľom aktivity je nájsť pomocou mapy kontrolné stanovištia (kontroly) umiestnené v teréne, ktoré sú v mape zakreslené krúžkom

• postup medzi jednotlivými kontrolami si každý volí podľa vlastného uváženia

• môžete všetky kontroly nájsť v jeden deň, alebo si ich absolvovanie rozdeliť na viackrát

•úlohou je absolvovanie všetkých kontrol. Na detskej trati si z písmen/čísel na jednotlivých kontrolách vytvoríte „heslo“, ktoré nám môžete zaslať na adresu bratislavskamtboliga@gmail.com. My Vám v takom prípade za správne heslo zašleme e-mailom diplom. Do e-mailovej správy nezabudnite uviesť meno úspešného absolventa.

 

Kde a kedy sa uskutoční aktivita?

Rača – kúpalisko od 1.4.2022 – 30.4.2022

Koliba (Kamzík) od 1.5.2022 – 15.6.2022

Pekná cesta – horáreň  od 1.7.2022-15.9.2022

Kačín od 16.9.2022-31.10.2022

Do uvedených priestorov môžete vyraziť v ľubovoľnom čase.

 

Mapy na stiahnutie
 • pdf formát, všetky mapy sú vo veľkosti A5 alebo A4

Rača

detská trať, formát A5, vzdialenosť 3KM

krátka trať, formát A4, vzdialenosť 4.9KM

dlhá trať, formát A4, vzdialenosť 7.9KM

Koliba 

dlhá trať, formát A4, vzdialenosť 4.3KM

krátka trať, formát A4, vzdialenosť 3.5KM

detská trať, formát A4, vzdialenosť 1.5KM

Pekná cesta (nie je dostupná verzia Usylingo)

dlhá trať, formát A4, vzdialenosť 7.6KM

krátka trať, formát A4, vzdialenosť 5.7KM

detská trať, formát A4, vzdialenosť 1.2KM (tentokrát nie sú na kartičkách písmenká, ak máte záujem o diplom, stačí poslať fotku z lesa na  bratislavskamtboliga@gmail.com )

Kačín - pripravujeme

 

Všetky aktivity budú dostupné aj v aplikácii Usynligo

 • V prípade, že si chcete aktivitu zaznamenať pomocou tejto aplikácie, musíte sa prihlásiť
 • Aplikácia využíva na meranie času a prechodu cez kontroly GPS (vopred upozorňujeme, že signál v Karpatoch nie je vždy 100%)
 • Inštruckie ako využívať túto aplikáciu nájdete priamo na stránke usylingo.no v sekcii HELP (je dostupný aj český preklad)
 • Inštrukcie nájdete aj TU
 •  Rača -   
Ako na to?
 • stiahnite si mapu so zakreslenými kontrolami, následne si ju vytlačte (ideálne na farebnej tlačiarni).
  vyhľadajte v blízkosti priestoru parkovisko (ak pricestujete autom)
 • zorientujte si mapu (môžete podľa buzoly, podľa líniových tvarov v priestore alebo pomocou smartfónu). Sever na mape je vždy na hornom okraji, na sever sú otočené všetky písmená a značky. Je vhodné mať mapu zorientovanú aj pri postupe v teréne.
 • každá kontrola má svoj číselný kód, na detskej trati má každá kontrola priradené aj písmeno. Číselný kód (napr.31) slúži na potvrdenie správnosti nájdenia KS v teréne, nakoľko sa v teréne nachádzajú aj iné KS a nie vždy ste si istý, či ste na správnom KS. Po nájdení KS pomocou mapy si odfoťte alebo zapíšte písmeno do tabuľky v mape.
 • pohyb medzi KS je ľubovoľný bez časového limitu. Ak nezvládnete absolvovanie všetkých kontrol počas jednej návštevy priestoru, môžete sa vrátiť v iný deň
 • nezabudnite, vytvorené „heslo“ nám môžete poslať na bratislavskamtboliga@gmail.com. My Vám na požiadanie zašleme diplom.

 

 • začiatok orientácie (začiatok aktivity alebo štart) je na mape označený fialovým trojuholníkom

​                  

 • cieľ je na mape označený nasledovne

           

 • pohyb medzi KS je určený poradím na mape – od 1 po cieľ – bez časového limitu.

 

 • Označenie kontroly v teréne

               

 • Vzor tabuľky na zapísanie písmen

               

Ak sa Vám pohyb s mapou v neznámom teréne zapáči, môžete si vyskúšať športovejšiu formu a pridať sa samostatne, alebo ako rodina, k našim klubovým aktivitám. Tie sú síce v súčasnosti vykonávané v obmedzenom režime, ale veríme, že čoskoro budú vykonávané bez obmedzení a naplno.

Všetky súbory na stiahnutie sú zdarma. Pokiaľ sa Vám táto aktivita páči a chceli by ste podporiť podobné aktivity v ďalších častiach mesta, môžete nám ľubovoľný finančný príspevok zaslať na náš klubový účet ŠK VAZKA Bratislava na číslo účtu IBAN: SK61 8330 0000 0028 0137 8686

 

Covid-19 opatrenia

Počas akejkoľvek činnosti spojenej s uvedenými aktivitami je nevyhnutné dodržiavať platné štátne nariadenia a opatrenia proti šíreniu Covid-19.

 

GDPR

Zaslaním svojho mena a e-mailovej adresy účastník súhlasí s použitím týchto osobných údajov pri komunikácii medzi organizátorom a účastníkom.

 

Iné aktivity v rámci projektu Pohybom si ma nájdi

Ak by ste mali záujem absolvovať podobnú aktivitu, ale tentokrát behom/chôdzou, môžete využiť jednu z nasledovných ponúk v Košiciach, Spišskej Novej Vsi alebo pod Tatrami.  

KOB Čingov 

Tatry Podhorie

ATU Košice

 

Prajeme Vám veľa šťastia a zábavy pri tejto, pre mnohých novej aktivite.

Klub ŠK VAZKA Bratislava