minedu
Inov-8
nsc
moscompass
monarex
trimtex
NLC
Nadacia SPP
Aone
Metrostav
BSK

Novinky

Oblastný rebríček Východ, Klatovianka
 • Vytvoril: TKE
 • Dátum: 03.06.2020 09:11:17
 • Komentáre
Oblastný rebríček Východ, Klatovianka (Nižný Klátov, 6.6.2020): PROPOZÍCIE

Čítať ďalej

Zmena termínu kondičných testov v pláne prípravy juniorského výberu
 • Vytvoril: Štefan Šurgan
 • Dátum: 01.06.2020 12:35:20
 • Komentáre

Na základe kolízie termínov a žiadosti niektorých členov výberu juniorov bol zmenený termín kondičných testov v pláne prípravy výberu juniorov pre rok 2020. Kondičné testy sa presunili z termínu 31. 7. - 2. 8. 2020 na nový termín 24. 7. - 26. 7. 2020. 

Čítať ďalej

Spomienka na Juraja Šútora
 • Vytvoril: Pavol Krišpínský
 • Dátum: 25.05.2020 22:46:30
 • Komentáre

Spomienka na Juraja.

V roku 1969 na spoločnej oslave narodenín našej starej mamy, Jurajov otec a moja mama boli súrodenci, Juraj na oslave povedal, že spolu so sestrou Alicou a bratom Jánom sa idú venovať orientačnému behu, či nemám o to záujem. Dal som sa na to a to bol moment, ktorý mi úplne zmenil môj ďalší život. To bolo v novembri pred päťdesiatimi rokmi.  Neviem, či si niekto viac ako ja uvedomuje zmenu v presmerovaní života jedným momentom, keď sa rozhodol napríklad venovať orientačnému behu, ale pre mňa to bol moment, ktorý formoval moje charakterovo vôľové vlastnosti a pozitívne ma viedol celým mojim životom. Za ten moment ďakujem tebe, Juraj.

Tento šport sme brali niekedy až fanaticky, dali sme mu prednosť pred mnohými dôležitejšími životnými situáciami. Ale prežili sme neprekonateľne krásne príbehy a neopísateľné chvíle. 

Raz sa vnučka Sárka spýtala Juraja: Prečo ty uja Paľa voláš Šéfe, Veď aj on teba volá Šéfe! Vtedy Juraj povedal: kedysi som bol v orientačnom behu šéf tréner a ujo Paľo bol šéf mapér, preto si hovoríme Šéfe...

Začalo to hádam pred štyridsiatimi rokmi, keď sme si s Jurajom volali, alebo sme sa stretli, pridali sme k "Šéfovi" pozdrav "Tě búh".

Keď mi vo štvrtok Jurajova manželka Magda zvestovala smutnú správu, povedala, že náš vzťah s Jurajom vnímala ako vzťah bratov, toľko sme si navzájom vedeli  pomáhať. V rodinnej komunikácii sme o sebe s Jurajom hovorili, "môj najobľúbenejší bratranec".

Juraj sa venoval včelám, tie ho spojili aj s mojim krajom. Strávili sme krásne chvíle po niekoľko rokov na koštovkách vín či na Morave, kde sa priženil  jeho syn Martin, alebo u mňa neďaleko v Dolných Plachtinciach. Pre mňa jedno najkrajšie miesto na svete sú Sidorky, kde Juraj postavil chalupu v lese asi kilometer od civilizácie v katastri Vysoká nad Kysucou - Kelčov. Tam sme niekoľkokrát s Jurajom spoločne prežili posledné roky jeho života s bojom proti zákernej chorobe.  Mali sme s Jurajom veľké plány, spoločne sme chceli prejsť na terénnych bicykloch po celom Slovensku. Žiaľ, nie všetky plány v živote vyjdú.

 

Dnes som to v živote povedal naposledy: Tě búh, Šéfe!

Paľo Krišpinský

Čítať ďalej

Nový plán prípravy juniorského výberu Slovenska v Orientačnom behu
 • Vytvoril: Štefan Šurgan
 • Dátum: 24.05.2020 17:40:06
 • Komentáre

Na základe nových informácií ohľadom COVID-19 a s ním spojených vládnych opatrení, realizačný tím juniorského výberu Slovenska v Orientačnom behu zverejňuje nový plán prípravy a nominačné kritériá pre JWOC 2020. Juniorskému svetovému šampionátu doposiaľ nebol organizátorom ( Turecko ) a IOF pridelený presný dátum konania. Určený je zatiaľ len širší termín, a tým je október 2020. 

Čítať ďalej

Smutná správa
 • Vytvoril: SZOŠ
 • Dátum: 22.05.2020 20:17:37
 • Komentáre

Oznamujeme orientačnej verejnosti, že včera 21. mája nás vo večerných hodinách po dlhej a zákernej chorobe vo veku 70 rokov navždy opustil Juraj Šútor, zakladateľ orientačného behu v Zázrivej, dlhoročný tréner mládeže, rozhodca a čestný člen SZOŠ. 

Posledná rozlúčka s Jurajom bude v pondelok 25.5. 2020 o 13:00 hod. v krematóriu v Žiline. Parte

 

Spomienka jeho najúspešnejších zverencov , Jozefa Polláka a Mariána Dávidíka.

"V skorých sedemdesiatych rokoch sa do Zázrivej prisťahoval učiteľ z Bratislavy s manželkou. Príchodom mladej krvi do učiteľského zboru, prišla s ním pre deti krásna športová zábava - orientačný beh. Šport stvorený pre prostredie, v ktorom Juraj začal napĺňať svoj trénerský sen. Dá sa bez nadsázky povedať, že pobláznil množstvo detí z dediny. Svojej činnosti dal pravidelný rytmus, s veľkou ambicióznosťou sa pustil do mnohých činností, ktoré s orientačným behom súviseli. Organizoval tréningy, prekresľoval ručne prvé zázrivské mapy, sprevádzal svoj tím po pretekoch.  Okrem výborných výsledkov, ktoré od začiatku so svojimi zverencami na celoslovenských, ale aj československých, či dokonca medzinárodných  pretekoch dosahoval, sa Zázrivá čoskoro dočkala organizácie prvých celoslovenských pretekov. Veľkou nevýhodou jeho pôsobenia v Zázrivej z pohľadu rozvoja oddielu bol odchod jeho zverencov po absolvovaní  ZŠ za štúdiom do iných kútov Slovenska. Napriek tomu stále s trpezlivosťou privádzal k nášmu športu ďalšie a ďalšie deti. Organizoval autobusové zájazdy s mládežou, ale aj so staršími odchovancami po celom Slovensku. Možno aj vďaka vášni, ktorou orienťák pre neho bol, bol pre nás všetkých pánom! učiteľom. Nemal rád, ak sa niekto v pondelok vyhováral v škole, že bol cez víkend na pretekoch. Bol náročný k sebe, ale aj k svojmu kolektívu. V každom prípade tak ako k svojim zverencom, tak aj k ostatným žiakom bol vždy spravodlivý.

O jeho zdravotnom probléme som sa dozvedel asi pred 3 rokmi. Nechcel so zákernou chorobou svoj súboj prehrať. Bojoval statočne, žiaľ,  súboj prehral.

Česť jeho pamiatke!"

Jozef Pollák

 

Je to pre nás ktorí sme ho poznali, veľmi smutná správa. 

Mám na neho len tie najlepšie spomienky. Bol veľmi prísny. Čím sme boli lepší v behu, či v škole, tým bol na nás prísnejší, ale zároveň spravodlivý. Vždy sme chodili plný autobus na preteky, či už na Slovensku, alebo do Čiech. Bol autorita, veľká autorita. Málokedy chválil, veľmi málo, ale keď mal dôvod bola to vždy úžasná pochvala.

Určite jeden z najväčších trénerov a pedagógov akých som stretol.

Česť jeho pamiatke!

Marián Dávidík

Čítať ďalej

 • banner5
 • banner5
 • banner5
 • banner5
 • banner5
 • banner5
 • banner5
 • banner5

Online (e-Šport) súťaže
 • Vytvoril: sekcia PO
 • Dátum: 20.05.2020 11:05:37
 • Komentáre

V IOF se naplno rozbehlo on-line (e-Sport) pretekanie. Aj v koronavirusovej dobe si môžete zasúťažiť s tými najlepšími nielen v presnej orientácii.

Keďže sme boli tak ako aj ostatní pripútaní k svojim príbytkom a izolovaní od viacpočetných skupín, spojili sa presní orientátori z viacerých krajín (patríme medzi nich) a vrhli sa na vytváranie rôznych virtuálnych pretekov. Metodiky a formáty sú rôznorodé a bohužiaľ aj tak spôsoby šírenia infomrmácií o konaní týchto akcií. Jedna prekvapivá vec sa ale podarila. IOF zmenila prístup k e-športom a zvlášť k presnej orientácii a povolila zverejňovanie týchto virtuálnych akcií v rámci (momentálne skoro prázdného) IOF eventoru. Ak má niekto záujem aj o iné udalosti, ktoré nie sú v eventoru, alebo sa už uskutočnili a chcete si ich vyskúšať, nájdete ich v tomto dokumente. V záložke coming events nájdete prichádzajúce a v záložke past events tie minulé.

No a prvou lastovičkou v eventorovom zozname se stala medzinárodná séria pretekov T.O.R.U.S. Cup 2020, ktorú iniciovala fínsko-česko-slovenská skupina (Petteri Hakala, Juha Hiirsalmi, Ari Tertsunen, Libor Forst a Ján Furucz) a ktorá sa bude prevádzkovaž na českom TempO trenažéri. Stavitelia použili fotky a mapy z rôznych terénov a rôznych častí Európy, takže sa je na čo tešiť. Spôsob prihlásenia, program, pravidlá a dalšie informácie nájdete na stránke pretekov. 1. kolo sa uskutočnilo včera. 2. kolo je na pláne tento štvrtok, pričom autorom tratí je Slovensko.

Ak máte zajtra okolo 16 čas, tak vám doporučujem aj virtuálne preteky v Miláne, kde sa môžete prebehnúť pomocou Google Street View a pár orientačných máp. Viac informácií nájdete na tejto stránke.

Čítať ďalej

Nahlásenie oblastných súťaží v OB
 • Vytvoril: Milan Petrinec
 • Dátum: 18.05.2020 14:03:11
 • Komentáre

Nahlásenie oblastných súťaží.

Sekcia OB žiada vedúcich oblastí, resp. aj kluby nahlásiť predsedovi sekcie OB plánované oblastné súťaže v OB v mesiaci jún, resp. jeseň 2020 na mail: petrinec@tatraprojekt.com. V súvislosti s postupným uvoľňovaním epidemiologických opatrení k vírusu COVI-19, chceme byť pripravení včas zareagovať na podmienky usporiadania športových súťaží a vydať operatívne usmernenie organizátorom a pretekárom. Zároveň nevylučujeme aj úpravu kalendára celoslovenských súťaží konaných na jeseň, ak si to daná situácia vyžiada, s preferenciou majstrovských a rebríčkových súťaží s aj prípadným predĺžení sezóny na hodnotenie SRJ až do konca novembra 2020.

Čítať ďalej

Zomrela Anna Gavendová
 • Vytvoril: SZOŠ
 • Dátum: 12.05.2020 15:50:07
 • Komentáre

Po dlhej a ťažkej nemoci zomrela dňa 10. 5. 2020 vo veku 73 rokov Anna Gavendová.

Dlhoročná úspešná reprezentantka (štartovala 7x na MS v orientačnom behu a 2x na MS v lyžiarskom OB, získala celkom 4 bronzové medaile na MS v štafetách - 2x v OB a 2x v LOB), reprezentačná trénerka žien (mala veľký podiel na zlate Jany Cieslarovej na MS 1991, ale i na ďalších úspechoch v tej dobe ešte československej reprezentácie žien v rokoch 1989 - 1997). 40 rokov viedla orientačný beh v Třinci ako trénerka a dlhoročná predsedníčka oddielu.

Česť jej pamiatke.

Čítať ďalej

História veteránskych stretnutí SVK-HUN v orientačnom behu
 • Vytvoril: J. Mižúr
 • Dátum: 30.04.2020 17:02:10
 • Komentáre

V rámci rebríčkových pretekov TIPO kupa v máji 2020 bolo naplánované jubilejné 50. stretnutie veteránov Slovenska a Maďarska. V plánovanom termíne sa toto stretnutie už zo známych dôvodov neuskutoční, a tak si naň počkáme. Viac sa dozviete TU.

Čítať ďalej