Veteráni na Majstrovstvách sveta úspešne.
Na stredných tratiach na Majstrovstvách sveta v Lotyšsku sa našim veteránom darilo. Po úspešnom postupe do A finále potvrdili skvélu formu Jozef Pollák a Marián Dávidík.
V technických terénoch v blizkosti hlavného mesta Riga obsadil Jozef Pollák v kategoriíi M55A skvelé 2.miesto a Marián Dávidík 3.miesto.
Kompletné výsledky všetkých kategórií nájdete TU.














Lyžiarsky orientačný beh bude súčasťou Zimnej Univerziády 2021 ako desiata športová disciplína – takto 2. júla rozhodlo FISU. Súťaže v LOB sa budú konať na biatlonovom štadióne Lenzerheide. LOB takto doplnil súťažný program 30. Zimnej Univerziády vo Švajčiarsku, ktorá sa bude konať od 21. do 31. Januára 2021. Urs Hunkeler, riaditeľ Univerziády je s týmto rozhodnutím spokojný: „Pod vedením švajčiarskeho zväzu orientačných športov celá medzinárodná komunita pracovala mimoriadne tvrdo, aby dosiahla toto rozhodnutie a zabezpečila financovanie. Takto preukázala veľmi silný záväzok k celému univerziádnemu športu. LOB bude desiatym športom na Univerziáde, spolu s biatlonom, bežeckým lyžovaním, „free-style“ lyžovaním, zjazdovým lyžovaním, snowboardom, curlingom, ľadovým hokejom, „short-track“ korčuľovaním a krasokorčuľovaním. Mike Kurt, prezident Švajčiarskej asociácie akademického športu považuje doplnenie LOB za ideálne riešenie: „Ťažko by sa našiel iný šport, ktorý by v podobnom rozsahu napĺňal motto FISU „Excelencia mysle a tela“.
Výsledky dlhej trate, 















Majstrovstvá Európy dorastu v Bielorusku dnes skončili pretekmi v šprinte. Z našich reprezentantov si najlepšie počínal v kategórii M-16 Tomáš Šípoš, keď obsadil výborné 8. miesto a Tamara Miklušová, ktorá si v kategórii W-18 vybojovala 13. miesto.