LIVE Stream z víkendových pretekov MSR a INOV8 cup, Králiky, Banská Bystrica
  • Vytvoril: Igor Patráš
  • Dátum: 20.09.2024 16:25:53
  • Komentáre

Fanúšikovia orientačného behu, ktorí sa nezúčastnia osobne na pretekoch cez víkend môžu sledovať online prenos z cieľovej arény v sobotu aj nedeľu.
Prenos začína vždy 15 minút pred nulovým štartom. Okrem online prenosu je možné sledovať aj priebeh pretekov a medzičasy v jednotlivých kategóriách.

• Komentáre

Po dni voľna pokračoval program šampionátu poslednou individuálnou disciplínou – pretekmi na dlhej trati. V tomto prípade čakala na pretekárov dlhá a kopcovitá trať. Štart pretekov bol vzdialený približne 20 minút cesty autom od Šumenu dole pod planinou, cieľ pretekov bol pri pamätníku zakladateľov Bulharského štátu na úplnom vrchole planiny. Pretekári v mužskej elite na svojej trati nastúpali priližne 1000 výškových metrov. Stavba trate ponúkla pretekárom veľa zaujímavých volieb a dlhých postupov. Aj napriek kopcovitému profilu bol víťaz Vojtech Ludvík z Českej republiky rýchlejší približne o 2 minúty oproti predpokladanému víťaznému času.

• Komentáre

Treťou individuálnou disciplínou na Majstrovstvách sveta bola krátka trať. Pretekársky priestor bol veľmi podobný tomu z hromadného štartu, organizátori dokonca využili aj časť mapy z predchádzajúceho dňa. V žiadnej z kategórií neboli dodržané smerné časy, najlepší muži a juniori išli oproti predpokladom rýchlejšie o približne 8-9 minút, najlepšie ženy a juniorky približne o 10 minút.

Čítať ďalej

Preteky Európskeho pohára v Presnej orientácii PreWTOC 2025 a skvelé výsledky Jonatána Furucza.
  • Vytvoril: Hana Šmelíková
  • Dátum: 13.09.2024 17:59:01